Egyszerűen nem értem, hogy miért nem szerepel még a blogon.
Több olyan étel van, amiből egy hatalmas vájdlinggal készítve sem tudnám megunni, még akkor sem, ha hetekig enném....
Ez is ilyen.
Egyrészt, felhozza a gyerekkoromat, mert a nagymamám olyan töltött paprikát készített, hogy a levében megállt a kanál. Utolérhetetlen, ahogy néhány ételt készített, nagyon meghatározó ízélmény volt minden általa főzött étel.
Ilyen a töltött paprika, a töltött káposzta, a levesei, és még sorolhatnám.
A töltött paprikát egyedül én szeretem, ezért viszonylag ritkán készül, és akkor sem csinálok egyszerre sokat, csak egy-két adagot, mert inkább többször készítem el, kisebb adagokban, ugyanis egyszerűen imádom az illatát. Miközben fő, rotyog a tűzhelyen, olyan semmihez nem hasonlítható illatot áraszt, amit szobaillatosítóként is simán elfogadnék.
Én így eszem, üresen, krumpli nélkül, kenyérrel. Két-három hatalmas szelet kenyérrel. Mert ez az étel így jó. Tunkolva. Nem eszem meg a paprikát, mert nem szeretem, de beletöltöm a húst, hogy az íze belefőjön az ételbe.
Töltött paprika (két személyre készítve)
Hozzávalók
- 2-3 tv paprika (a tv tölteni valót jelent, nem azt, hogy a tv előtt ülve kell fogyasztani!)
- 1 kis fej hagyma
- 1-2 evőkanál olaj
- 30-40 dkg darált sertéshús
- 6-8 dkg rizs
- 1 tojás
- 2 evőkanál őrölt pirospaprika
- 1/2 gerezd fokhagyma
- só
- bors
- 2-3 evőkanál cukor
- 5-8 dl sűrű paradicsomlé
- 1 dl víz
A hagymát felaprítjuk, az olajon megfonnyasztjuk. Megszórjuk az őrölt pirospaprikával. Lehúzzuk a tűzről, hozzákeverjük a darált húst, a rizst, a tojást, az apróra vágott fokhagymát a sót, borsot.
Összekeverjük. A paprikákat megmossuk, levágjuk a tetejét, de nem vágjuk át, csak a külsejét, majd megcsavarjuk és a csumájával együtt eltávolítjuk az ereket belőle. Kimossuk, hogy ne maradjon benne mag, majd a töltelékkel megtöltjük. Ha marad töltelékünk, azokból gombócokat formázunk és a paprikák mellé tesszük.
Egy mélyebb lábosba tesszük, felöntjük a paradicsomlével (minél sűrűbb legyen, ne sima ivólé!) majd felöntjük a vízzel. Sózzuk, borsozzuk, és nagyjából 30-40 percig főzzük.Kóstolás után hozzáadjuk a cukrot, bár ez el is hagyható, de szerintem ez az étel úgy finom, ha édes.
Ha a paradicsomlét túl hígnak találjuk, elkészültekor szedjük ki a paprikákat, a gombócokat, és 1-2 evőkanál liszttel megszórva, összeforraljuk, és már tálalhatjuk is.
5 megjegyzés:
Egyszerűen imádom! Úgy ahogy Te is, kenyérrel, paprikát "kiturkálva" :)
Imádom bár én kenyér, és krumpli nélkül , és a család paprika részét is én eszem meg mert imádom az ízét :)
a férjem viszont úgy eszi ahogy te :)
Férj is én is imádjuk, nem lehet megunni
Ez remek, én is nagyon szerettem gyerekkoromban,nekem is a nagymamám főzte, Sajnos Ritkán csinálok, mert előfordult hogy beteg lettem tőle, de azért imádom:)
Csibe, úgy, úgy!:))) És sokat belőle!:)
L.Krisztina, én nem bírom belőle a paprikát, nekem nincs epém, ezek szerint, neked van!:))))
Bianka, nem, nem lehet!:))
Mária, akkor sorstársak vagyunk, mert én sem bírom ilyen töményen a paradicsomot, de ez valahogy nem érdekel...:))))
Megjegyzés küldése